20 listopada 26 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z j. angielskiego. Każdy z uczniów w zależności od swojego poziomu klasowego przez kilka tygodni opanowywał listy słówek angielskich, aby ostatecznie sprawdzić swoją wiedzę podczas konkursu. Na całe szczęście nauczanie zdalne nie przeszkodziło im w przystąpieniu do konkursu i wszyscy mieli możliwość wypełnienia testu w swoich domach. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i większość z nich uzyskała wynik powyżej 80%. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby słówka z j.angielskiego zawsze z taka łatwością wchodziły Wam do głowy :)

W bibliotece szkolnej odbył się konkurs plastyczny, który polegał na przygotowaniu ilustracji do ulubionej książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Jest to seria książek dla dzieci napisanych przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka, zilustrowanych przez Helenę Willis. Cieszą się one wielką popularnością, do tej pory wydano ich 27.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Gabriel z klasy 2c,

II miejsce Patrycja z klasy 2c,

III miejsce Aleksandra z klasy 2c, Filip z klasy 2c, Marcelina z klasy 2b.

Więcej informacji,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” – konkurs plastyczny dla klas II i III

Nasza reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w Poznaniu w halowej piłce nożnej w Poznanskich Igrzyskach Dzieci. Chlopcy na boisku nie oszczędzali przeciwników grając w pełnym zaangażowaniu. Mecze były zacięte a rywalizacja trwała do ostatniego gwizdka sędziego.

Skład reprezentacji to: Konrad Gilla, Maurycy Michalski, Michał Muczek, Karol Martinek, Adam Szrejter, Daniel Nowak, Piotr Tomczak, Jakub Lamch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 listopada tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia została stworzona ta maskotka, a swoje święto ma w kalendarzu od 2002 roku. W tym roku przybrał ten dzień trochę inna formę ze względu na nauczanie zdalne. Zachęciliśmy więc uczniów, aby zaprezentowali nam swoje Misie z dzieciństwa w konkursie plastycznym. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów klas 1-8 i w wyniku głosowania online uczniów z Samorządu

Uczniowskiego na poziomie klas 1-3 nagrody zdobyli:

• I miejsce Nadia Warszewska
  • II miejsce Gabriel Kociołek, Patrycja Reich oraz Maria Maćkiewicz

W klasach 4-8 zwycięzcami zostali:

• I miejsce Weronika Skrzypczak
  • II miejsce Jan Rajczak
  • III miejsce Dagmara Świerkowska

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcani do obejrzenia wszystkich prac konkursowych.

Więcej informacjiDzień Pluszowego Misia

Chętni uczniowie z klas III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym "Dzieci z Bullerbyn". Dnia 13 lutego odbyło się podsumowanie konkursu. Mamy przyjemność ogłosić laureatów:

• I miejsce zajęła Marta Kaźmierczak z klasy III a.
  • Kolejne miejsca zajęli uczniowie z klasy III b: miejsce II zajęła Dominika Burkiciak,
  • miejsce III zajęła Amelia Twardowska,
  • miejsce IV zajęli Wojciech Dzielski i Oskar Schmidt.

Gratulujemy.