Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku, 9 lutego w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu.

Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Lepszy Internet zależy od Ciebie". W tym dniu uczniowie naszej szkoły wysłuchali audycji dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz problemu Cyberprzemocy. Szóste klasy spotkały się ze Strażą Miejską, która opowiadała o zagrożeniach jakie czyhają na młodych internautów w sieci. Podczas dużej przerwy rozdawane były ulotki informujące jak bezpiecznie poruszać się w sieci. W ciągu całego tygodnia na zajęciach komputerowych uczniowie oglądali filmy edukacyjne i grali w wisielca odgadując najważniejsze zasady netykiety, a na naradach tworzyli plakaty.
Pamiętajmy! To, czy Internet będzie bezpieczny i przyjazny zależy od nas, użytkowników. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.