Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski

2 kwietnia w sobotę kółko flażoletowe naszej szkoły w składzie: Wiktoria Braeuer, Marta Gładyś, Karolina Kaczorek,

Nina Kołyszko, Tymek Kozina, Wiktoria Krzyżaniak, Julia Minicka, Zosia Pająkowska, Wiktoria Piotrowska i Jaś Skrzypczak wraz z opiekunem p. A. Niewiadomską wzięło udział w kolejnym spotkaniu flażolecistów z całej Wielkopolski ( i nie tylko). Odbyło się ono w Katedrze Poznańskiej w ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski z udziałem biskupa Damiana Bryla. Podczas uroczystej mszy młodzi muzycy wykonali kilkanaście utworów religijnych i patriotycznych, takich jak „Boże coś Polskę”, „Wypłyń na głębię”, czy „Miłość Twa”. Po mszy wszyscy wyszli na plac katedralny, gdzie przy akompaniamencie Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej zagrali najstarszą zachowaną polską pieśń żołnierską „Idzie żołnierz borem lasem” oraz średniowieczne melodie taneczne. Każdy uczestnik spotkania otrzymał specjalnie przygotowany na tę okazję śpiewnik. Wspólne muzykowanie okazało się niezłą zabawą, a zarazem ciekawą korelacją lekcji muzyki, historii i religii.