Zagrajmy razem

15 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci z klasy III A od hasłem "Zagrajmy razem".

Miały na celu propagowanie gier stolikowych, które odeszły niestety w wielu domach w zapomnienie. Gry takie jak: domino, kości, bierki, warcaby, szachy, ... mają wiele walorów edukacyjnych. Poza tym scalają rodzinę, grupę rówieśniczą i zespół klasowy oraz dają możliwość bezpiecznego i pożytecznego spędzania czasu wolnego. Dzieci zaprezentowały wiersz "Gry planszowe", opowiadały o swoich ulubionych grach, a potem wspólnie z rodzicami grały. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy zapoznali się z nowościami z rynku gier, które przedstawiła pani Anna Brzoza, której bardzo dziękujemy. Rodzice postanowili drogą mailową wymienić się informacjami na temat wartych polecenia gier.

Mam nadzieję, że rodzice znajdą czas by pograć z dziećmi, nie tylko "w czasie deszczu, gdy dzieci się nudzą".