Uczniowie klasy III d uczą pierwszej pomocy przedmedycznej

W 2006 r nasza szkoła przystąpiła do programu „Ratujemy i uczymy ratować”, który powstał dzięki Fundacji WOŚP.

Program jest adresowany do uczniów klas I- III. My tradycyjnie szkolimy uczniów klas III. W tym roku szkolnym przeszkolono już uczniów klasy III d. Dzieci potrafią udzielić pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Tymi umiejętnościami podzieliły się ze swoimi rodzicami podczas wspólnego spotkania 13 grudnia. Dorośli jak i dzieci mogli ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej lub na fantomie przećwiczyć RKO. Taka forma nauki, prowadzona w formie zabawy cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w spotkaniach, potrafią wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce.