Wycieczka do Berlina

W czwartek 19.04.br uczniowie klas 7c i 5b oraz grupa uczniów z klasy 7a wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Berlina.

Celem wyprawy były dwa słynne berlińskie muzea: Muzeum Historii Naturalnej, które w swoich zbiorach posiada kolekcję ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, paleontologicznych i mineralnych – w tym imponujący, największy rekonstruowany szkielet brachiozaura- oraz Niemieckie Muzeum Techniki, w którym podziwialiśmy wystawy związane z kolejnictwem, lotnictwem oraz wystawę starych samochodów. W części doświadczalnej muzeum tzw. Centrum Nauki SPECTRUM mogliśmy samodzielnie wykonywać różne doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii.
Poza zwiedzaniem muzeów znaleźliśmy również czas na spacer z Alexanderplatz aleją Unter den Linden obok Bramy Brandenburskiej, Reichstagu i Pomnika Ofiar Holokaustu na Potsdamer Platz.
Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do Poznania z mocnym postanowieniem, że to nie nasza ostatnia wyprawa do tego pięknego miasta.