KONKURS WIEDZY O CHOPINIE DLA KLAS VI

W piątek 15 marca 2019 r., jak co roku, odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy dla klas VI „Fryderyk Chopin i jego muzyka”.

Konkurs rozpoczął kilka dni wcześniej – wszyscy uczniowie klas VI odpowiadali na pytania dotyczące życia Fryderyka Chopina, jego twórczości, konkursów chopinowskich oraz śladów Chopina w Wielkopolsce. W ten sposób wyłoniono 3 przedstawicieli klasy, którzy reprezentowali swój zespół na konkursie międzyklasowym. Tam należało wykazać się także wiedzą z literatury muzycznej (słuchanie i rozpoznawanie utworów kompozytora) oraz zdjęć z nim związanych. Nie było łatwo!

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła klasa VIa, którą reprezentowały: Małgorzata Leitgeber, Aleksandra Kozińska i Hanna Siąkowska. Gratulujemy!!!