Informacja psychologa i pedagoga.

Cenne wskazówki wspierające rodziców w obecnej sytuacji, sformułowane przez psychologów, pedagogów i terapeutów znajdziecie Państwo na stronach Uniwersytetu SWPS ( SWPS strefa-psyche) i stronach psychoedukacyjnych Biblioteczka – Apteczka. Polecamy zwłaszcza artykuły o tym jak wyjaśniać dzieciom obecną sytuację, na jakie pytania i trudności być przygotowanym, jak reagować na nietypowe zachowania dzieci i jak je wspierać w tym trudnym czasie. Wszystkie dzieci pewnie pierwszy raz doświadczają tak poważnej izolacji rówieśniczej, ograniczenia ruchu, stresu płynącego z naszej uciążliwej codzienności. Edukacja zdalna także wymaga zupełnie innej organizacji czasu i miejsca pracy, nowego zorganizowania codzienności i odkrycia indywidualnych sposobów motywowania do pracy w sytuacji, która tak bardzo nie sprzyja swobodzie, kreatywności i .. poczuciu bezpieczeństwa. Dlatego to ostatnie zadanie jest tak trudne dla dzieci, ale przede wszystkim dla rodziców. Uniwersytet SWPS podpowiada jak działać w tym ostatnim obszarze i jak radzić sobie z trudnościami i emocjami towarzyszącymi szkole w domu.

W przypadku indywidualnych trudności zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z psychologiem; Agnieszką Magacz – Rusinek ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 696 219 927)

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog

https://biblioteczka-apteczka.pl/2020/03/23/bajka-w-wirusa/

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21477-jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-koronawirusie

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21467-koronawirus-jak-skutecznie-sie-uczyc-w-domu

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21456-koronawirus-jak-zachowac-motywacje-w-czterech-scianach

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21383-koronawirus-jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-wspierac-je-w-tym-czasie

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21375-jak-radzic-sobie-z-lekiem-przed-koronawirusem

https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/403-webinarium/21444-koronawirus-jak-sie-czujesz-porozmawiajmy-o-emocjach-webinar-dla-mlodziezy