"ABC mózgu jak działa mózg?"

W klasach 7 w roku szkolnym 2021/2022 wzorem ubiegłego roku szkolnego realizowana jest przez p. Łukasza Mineckiego w ramach zajęć z chemii innowacja pedagogiczna pt. "ABC mózgu – jak działa mózg?".

Uczniowie i uczennice w ramach owej innowacji raz na miesiąc podczas zajęć chemii poznają budowę i metody funkcjonowania mózgu.

• Dowiedzą się zatem, jak działa pamięć i czy są jakieś sposoby jej wzmocnienia.
  • Poznają, czym jest strach, lęk, stres w naszym mózgu oraz, jak można z nimi sobie radzić.
  • Przeanalizują, na czym polega prawidłowy sen, dlaczego jest taki ważny, skąd wynikają inne pory spania u nastolatków oraz zbadają, czy ich sen jest wystarczający.
  • Poszukają odpowiedzi, czym jest depresja, kto może na nią zachorować oraz dlaczego ważne jest rozpoznawanie u siebie samych różnych emocji i mówienie o własnych uczuciach.
  • Nauczą się, jak wykorzystać sketchnotki, robienie ściąg i notatek do lepszego uczenia się.